Symulacje
Download File > https://urlca.com/2tDdLR
W trakcie symulacji społecznej uczestnicy jedynie w minimalnym stopniu mogą współzawodniczyć ze sobą na poziomie indywidualnym czy grupowym. Brak zwycięzców i pokonanych jest tym, co odróżnia symulacje od gier symulacyjnych i edukacyjnych. Celem symulacji jest raczej wzmacnianie u uczących się umiejętności współdziałania, negocjowania, osiągania kompromisu.
Zajęcia w oparciu o symulację niskiej wierności to wykorzystanie różnorodnych manekinów i trenażerów do nauczania umiejętności technicznych, które niekoniecznie muszą być osadzone w idealnie odwzorowanym środowisku. Tak zdobyta wiedza jest niezbędna do dalszego nauczania studentów w oparciu m.in o symulacje wysokiej wierności.
Modelowanie i symulacje komputerowe (CAE) pozwalają na przyspieszenie procesu projektowania oraz zmniejszenie jego ogólnego kosztu przy jednoczesnej optymalizacji właściwości produktu. W BWI Group metody i narzędzia CAE są wykorzystywane praktycznie na każdym etapie rozwoju produktu i rozwoju procesu jego produkcji, od koncepcji do wdrożenia. Dysponujemy zespołem wykwalifikowanych inżynierów z wieloletnim doświadczeniem specjalistycznym oraz nowoczesnym i wszechstronnym oprogramowaniem inżynierskim (MES/FEA, CFD, MBS, multiphysics).
Jesteśmy grupą inżynierów specjalizujących się w sporządzaniu ekspertyz w oparciu o zastosowanie najnowocześniejszych technik i narzędzi inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. W naszej pracy wykorzystujemy przede wszystkim komputerowe modele symulacyjne, za pomocą których prognozujemy rozwój pożaru i rozprzestrzenianie dymu, wykonujemy symulacje warunków ewakuacji osób znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie zagrożonych pożarem obszarów, określamy kryteria bezpieczeństwa konstrukcji w warunkach pożaru, weryfikujemy hipotezy w procesie badania przyczyny pożaru, czy też wykonujemy kompletną ocenę bezpieczeństwa obiektów przy wykorzystaniu metody ilościowej analizy ryzyka.
Symulator Gleeble 3800 pozwala realizować badania w zakresie: obróbki cieplno-plastycznej stali, wpływu obciążeń cieplno-mechanicznych na degradację mikrostruktury, właściwości stali i procesy przyspieszonego pełzania, a także prowadzić symulacje fizyczne ciągłego odlewania stali, spajania materiałów technicznych oraz wyżarzania ciągłego blach na karoserie samochodowe.
Obecnie wiele firm, w różnych gałęziach przemysłu stosuje symulacje w chmurze. Przykładowo, Varian Medical Systems, firma produkująca aparaturę badawczą, warta 3 miliardy dolarów, od ponad dekady intensywnie wykorzystuje symulacje Monte Carlo do projektowania prototypów. Spowodowało to znaczne przyśpieszenie procesu rozwoju produktu. Projekt spektrometra masowego, który dotychczas zajmował sześć tygodni z wykorzystaniem wewnętrznych zasobów obliczeniowych, zajmuje jeden dzień stosując obliczenia w chmurze.
Pomijając różnice pomiędzy tymi dwoma grupami programów, warto zaadresować ich cechy wspólne, charakterystyczne dla rozwiązań desktopowych. Symulacje numeryczne wymagają znacznej mocy obliczeniowej (procesora oraz pamięci RAM), ich wyniki, w szczególności problemów dynamicznych, mogą wymagać dużej zasobów pamięci do przechowywania. Ponadto czas obliczeń może być bardzo długi. Wszystko to skutkuje dużymi kosztami związanymi z koniecznością zakupu i utrzymania potężnych stacji obliczeniowych oraz licencji. Firma chcąc wykorzystywać symulacje numeryczne ma bardzo duży finansowy próg wejścia (nie można zapomnieć również o przeszkoleniu pracowników!). Ponadto, długie czasu obliczeń wymagają zakup nowych stacji i licencji lub rozbudowę obecnie posiadanych, co dodatkowo zwiększa koszty. Rozwiązaniem części z tych problemów jest przejście z symulacji desktopowych na symulacje w chmurze.
Stosując 3DEXPERIENCE Simulia, podstawowymi funkcjonalnościami do prowadzenia symulacji są wbudowane obliczenia, dostarczone w raz rolą obliczeniowa taką jak przykładowo Structural Designer, Fluid Dynamics Engineer lub Electromagnetics Engineer. Pozwalają one na prowadzenie lokalnie mało wymagających symulacji do codziennego użytku. Wraz z większym zapotrzebowaniem na moc obliczeniową, użytkownik platformy 3DEXPERIENCE może rozbudować wbudowane obliczenia, o możliwość dostępu do chmury poprzez SimUnits Tokens i Credits. SimUnit Tokens są zalecane dla użytkowników, którzy w codziennym użytku wykorzystują bardziej wymagające symulacje, przewyższające możliwości wbudowanych obliczeń. SimUnits Credits są zalecane dla użytkowników, którzy wykorzystują obliczenia sporadycznie, lub potrzebują w danym momencie zwiększyć dostęp do mocy obliczeniowej, powyżej standardowego poziomu zapewnianego przez SimUnit Tokens.
Jesteśmy w stanie przeprowadzić symulacje dla większości zjawisk, z którym na co dzień mają do czynienia inżynierowie i naukowcy. Masz trudny problem z zagadnieniami opisywalnymi za pomocą metod CFD? Zwróć się do nas, na pewno znajdziemy rozwiązanie. 781b155fdc